Očami Soničky - blog

December 2019

Len krátko...

Pred Vianocami som stihla absolvovať logopedický pobyt v Adeli. Pani Veronika, je skvelá logopédka. Rodičom ukázala, čo je potrebné robiť, aby sa mi prebudili mimické svaly, a zatvorila sa mi pusina. Cvičili sme aj komunikáciu. Po návrate z Adeli sme si urobili krásne Vianoce, ale veľmi neleňoším naďalej poctivo cvičím.

 

Jún 2019

Pekné LETO Vám prajem!

Počas mesiaca apríl moja teta spracovávala 2%. ĎAKUJEM!, že aj tohto roku ste svojim 2% dali zmysel a takto mi pomohli.

Ja som v mesiaci apríl absolvovala svoj prvý pobyt v Adeli Medical center Piešťany. Bolo to všetko pre mňa nové a aj náročne. Ale zvládla som to. Ukázali nám nové cviky, polohy ale aj hračky. Urobila som ďalší maličký krôčik vpred.

 

Po návrate domov pokračujem v pravidelnom cvičení. Zlepšilo sa mi uloženie stehenných kĺbov a už šliapem na motomede svoje prvé kilometre. Tešíme sa s rodičmi, že je krásne počasie.

Marec 2019

Zdravím priatelia!

Pýtate sa, čo všetko som už od začiatku roka stihla?

Začiatok roka nezačal pre nás najlepšie – dostala som salmonelu a musela som s maminou do nemocnice. Našťastie, sme vo februári oslávili moje 2 narodeniny doma. V marci sme mali ísť na rehabilitačný pobyt do ADELI Medical center. Po chorobe som nebola ešte úplne fit a tak sme rehabilitácie museli presunúť na apríl. Začala som doma denne cvičiť s fyzioterapeutom a v piatky mám kraniosakrálnu terapiu. Verte mi, mám vyplnený každý deň a aj ja sa teším až príde víkend, kedy si konečne oddýchnem.

Diagnóza? ... stále neznáma. Od septembra minulého roka sa vyšetruje krv mňa aj mojich rodičov v Prahe, volá sa to celogenomove sekvenovanie. Pre informáciu, už neexistuje podrobnejšie testovanie krvi. Podľa posledných informácii to vyzerá tak, že sa opäť nič nenašlo. Mamku a ocka to už vôbec neprekvapuje, pretože sa doteraz stále lekári točia v tom istom bludnom kruhu.

 

Diagnózu stále nepoznáme

Počas týchto jesenných dní naďalej usilovne cvičím a pokračujem aj v terapiách. Po vyčerpávajúcom cvičení a napapaní, si rada pozriem rozprávku alebo popozerám knižku. Keď vykukne slniečko, tak spolu s rodičmi sa prechádzam, už v novom špeciálne upravenom kočíku po lese, kde načerpávam energiu z krásne sfarbených stromov. Každý deň sa stihnem aj pohrať – skladám si s rodičmi obrázky na magnetickej tabuli, alebo skúšame spolu kresliť. S mamkou sme sa aj parádili, čo poviete na môj nový účes? smile

 

 

Stále čakáme na ďalšie genetické výsledky z Prahy. Moji rodičia riešia otázky tykajúce sa ortopédie (špeciálne ortézy), hľadajú ďalšie kontakty na lekárov a podali aj žiadosť do rehabilitačného centra. Obrátili sme sa na odborníkov v oblasti výživy.